Szczegóły projektu Dekada w Rypinie

The Blue Ocean Investment Group ma plany wobec niewielkiego, niespełna 16 tysięcznego Rypina. Miasto zostało wybrane jako potencjalna lokalizacja do zbudowania kolejnego budynku pod szyldem Dekada. To sieć małych centrów handlowych zlokalizowanych w małych i średnich miastach w Polsce, jako próba wprowadzenia do nich idei nowoczesnych galerii handlowych skrojonych na miarę możliwości lokalnej społeczności.

Dekada Rypin miałaby być przeznaczona do robienia szybkich zakupów w markowych sklepach, znanych z galerii w dużych miastach. Znaleźć się tu ma 12 sklepów i lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni najmu ok. 2400 metrów kwadratowych. Największą powierzchnię przeznacza się pod supermarket spożywczy. Planuje się też wynajęcie powierzchni dla drogerii i apteki. Spodziewać się można również jednej z popularnych marek odzieżowych. Przy centrum znajdzie się parking na 70 pojazdów.

Dekada Rypin zostanie zlokalizowana przy ulicy Tylnej. Plan aktualnie zakłada otwarcie galerii w III kwartale 2012 roku. Niewykluczone jednak, że termin zostanie przesunięty. Właściciele działek w okolicy planowanej inwestycji rozpoczęli protesty przeciwko budowie centrum. Zdaniem mieszkańców Rypina ma to związek z obecnością innego centrum handlowego w mieście, które nie chce stracić monopolu. Niewykluczone, że inwestora czeka długa batalia o zrealizowanie swojej inwestycji.